100-lecie Objawień Matki Bożej we Fatimie 13.05.2017 r.

Od kilkunastu lat cieszymy się w naszej Parafii procesjami fatimskimi. W sezonie letnim wyruszamy każdego 13 dnia miesiąca z procesją fatimską ulicami różnych miejscowości należących do naszej Parafii. Każde nabożeństwo gromadzi chętnych, którzy tą wieczorową porą pragną rozważać tajemnice różańcowe, wypraszając potrzebne łaski dla siebie, swoich rodzin, całej naszej wspólnoty i całego świata. Sobota 13 maja, była dla nas dniem szczególnym. Chcieliśmy w 100 rocznicę objawień Matki Bożej we Fatimie pozostać z Nią nieco dłużej. Rozpoczęliśmy świętowanie od Eucharystii. Ksiądz Jarosław przypomniał nam w  homilii o aktualności i istocie treści tych objawień. Msza św. zakończyła się, jak zawsze u nas w czasie uroczystości, indywidualnym błogosławieństwem dzieci. Wszak to dziećmi posłużyła się Maryja, by wezwać do nawrócenia, do pokuty i do rozważania różańcowych tajemnic.

Po mszy św. wyruszyliśmy z procesją za pięknie udekorowaną figurą Matki Bożej Fatimskiej. Idąc ulicami Lubosza rozważaliśmy tajemnice różańcowe i sławiliśmy Maryję wyśpiewując maryjne pieśni. Był to czas intensywnego przygotowania do sakramentu bierzmowania, dlatego kandydaci oraz ich rodzice mieli przywilej niesienia figury Matki Bożej. Wierzymy, że Oblubienica Ducha Świętego wypraszać będzie dobre owoce przyjęcia tego sakramentu.

Po procesji spotkaliśmy się jeszcze w kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu, w której przygotowanie włączyli się dorośli, młodzież i dzieci. Wspólnie, razem z Maryją, pragnęliśmy jak Ona, zachowywać w sercu wszystkie Jezusowe Słowa. Wspólną rocznicową modlitwę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim. Nasze nabożeństwa fatimskie kontynuujemy dalej, kontemplując w nich życie Jezusa i Jego Matki, rozważając je w tajemnicach różańcowych.