Parafialny Zespół CARITAS

„Nie możemy robić rzeczy wielkich, ale możemy robić rzeczy małe z wielką miłością.”

Matka Teresa z Kalkuty

Parafialny Zespół Caritas przy dwóch parafiach, NNMP w Luboszu oraz M.B. Częstochowskiej w Mościejewie założony został 16 kwietnia 2004r. Skład zespołu to obecnie 11 członkiń.

Pomagamy osobom samotnym i chorym, rodzinom wielodzietnym, osobom niepełnosprawnym a przede wszystkim dzieciom.

Środki finansowe na naszą działalność staramy się gromadzić przez składki do puszek, sprzedaż świec, paschalików, palm, sprzedaż domowego ciasta, a także dotacje z UG w Kwilczu.

W minionych latach rozprowadzałyśmy dary dla osób samotnych i wielodzietnych zebrane w kościele lub z banku żywności, organizowałyśmy Andrzejki i spotkania Wigilijne dla osób samotnych i starszych, w okresie Wielkanocnym i Bożego Narodzenia odwiedzałyśmy chorych, udzielałyśmy się w organizacji Pikników Rodzinnych. Przez wiele lat organizowałyśmy letni wypoczynek dla dzieci w wieku od 6-13 lat.

Parafialny Zespół CARITAS

Informacji dotyczących działalności CARITAS archidiecezji poznańskiej szukaj na stronie https://caritaspoznan.pl/