I Komunia św. 15.05.2016 r.

Pierwsza Komunia św. 15.05.2016 r.

Piękne trzy lata przygotowań w czasie szkolnej katechezy, spotkania w kościele w salce i wreszcie nadszedł ten uroczysty moment I Komunii świętej, gdy dzieci z klasy trzeciej z Parafii Lubosz i Parafii Mościejewo po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we mszy św. Oczywiście były to bardzo podniosłe, wzruszające, a jednocześnie radosne chwile zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. W oczach rodziców widać było dumę, radość i zamyślenie nad swoim życiem, nad podejściem do mszy św. do spowiedzi, do przyjaźni z Chrystusem obecnym w Eucharystii. Te wcześniejsze katechezy, adoracje, modlitwa prowadziły do tego, by I Komunia dzieci nie wieńczyła przygotowań, ale rozpoczęła nowy, lepszy etap życia, w którym Bóg zajmie znów swoje pierwsze, najważniejsze miejsce w życiu i stanie się przyjacielem i prawdziwym, częstym Pokarmem na drogę przez życie na ziemi ku życiu wiecznemu. Nie przestajemy się modlić i zabiegać o to, by te dzieci widziały zawsze w swoich rodzicach przykład ludzi, którzy swą wiarę pielęgnują, umacniają i nią żyją.

 

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta