I Komunia Święta oraz pielgrzymka dziękczynna do Rokitna – fotorelacja

I Komunia Święta

15. maja podczas mszy św. o godz. 11.30 ks. Marcin Cabaj po raz pierwszy udzielił Komunii Św. 24-osobowej grupie dzieci z parafii Nawiedzenia N.M.P. w Luboszu i Matki Bożej Częstochowskiej w Mościejewie.

 

Pielgrzymka dziękczynna dzieci pierwszokomunijnych do Rokitna

W sobotę 21 maja – w ostatnim dniu Białego Tygodnia – dzieci z naszej parafii, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej udały się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej – Cierpliwie Słuchającej. Pielgrzymce przewodniczył ks. Marcin.

Na mszy św. o godz. 11.00 wspólnie z dziećmi pierwszokomunijnymi z siedmiu innych parafii dziękowaliśmy za dar spotkania z Jezusem  w sakramentach pokuty i Eucharystii. Modliliśmy się za nasze rodziny, rodziców, kapłanów i nauczycieli.  Po mszy św. wysłuchaliśmy historii Cudownego Obrazu Matki Bożej i sanktuarium.

Oczywiście nie zabrakło czasu na zwiedzanie Rokitniańskich Ogrodów, pamiątki i poczęstunek. Około godz. 14.00 wróciliśmy do Lubosza, trochę zmęczeni ale szczęśliwi i wdzięczni za wspólnie spędzony czas…bo, u Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej każdy czuł się prawdziwie jak u Mamy.

G.K.