Mali kolędnicy 5.01.2023r

MALI  KOLĘDNICY 2022/2023

DZIECIOM Z PAPUI – NOWEJ GWINEI

.

 „Drogie dzieci i młodzieży, dzięki waszym modlitwom
i zaangażowaniu uczestniczycie w misji Kościoła”
– papież Franciszek

.

Od prawie 30 lat w okresie Bożego Narodzenia setki tysięcy dzieci, rodziców, opiekunów i animatorów zaangażowanych w działalność Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w całej Polsce angażuje się w akcję KOLĘDNICY MISYJNI.

Kolędnicy Misyjni to mali i więksi misjonarze, którzy idąc od domu do domu,  od rodziny do rodziny, przypominają wszystkim, że narodził się Chrystus. Wraz z tym przesłaniem niosą radość i pokój Bożego Narodzenia. Są jak aniołowie w Betlejem „zwiastujący radość wielką” i głoszący: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”.    

Opowiadając o życiu dzieci w różnych częściach świata, uświadamiają wszystkim, że Kościół nie kończy się w parafii, ale mamy braci i siostry na krańcach świata. I to my jesteśmy odpowiedzialni, by usłyszeli o Chrystusie i żyli w warunkach pozwalających im na wzrost, rozwój i życie godne dziecka Bożego. ( https://missio.org.pl/kolednicy-misyjni/)

W naszej parafii w akcję Papieskich Dzieł  Misyjnych włączyło się czternaścioro małych kolędników. W wigilię uroczystości Objawienia Pańskiego pomimo wietrznej i deszczowej pogody z  kolędą na ustach ruszyli w drogę. W tym roku ofiary przekazujemy  dzieciom i misjonarzom z Papui – Nowej Gwinei. Sytuacja dzieci w Papui nie jest łatwa. Surowe warunki życia, wojny plemienne, brak lekarstw, środków higienicznych, elektryczności i bieżącej wody sprawiają, że dzieci, młodzi i całe rodzinny codziennie zmagają się z twardą rzeczywistością głodu, przemocy fizycznej i seksualnej czy oddawania najmłodszych dalszej rodzinie lub klanowi, „adoptowania” na służbę. 

Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w to dzieło, aby chociaż w małym stopniu pomóc najuboższym tego świata.

G.K.