Ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie – Lubosz 20.06.2021 r.

  1. Dzisiaj 12 niedziela zwykła. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Augustowa.
  1. W miesiącu czerwcu zmieniły się limity osób w kościołach. Na dzień dzisiejszy może to być 50% obłożenia, a od 26 czerwca 75%. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Jednocześnie we wszystkich diecezjach od 20 czerwca wygasa dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej, co oznacza, że nieobecność z własnej winy na mszy św. w niedziele i uroczystości powoduje zaciągnięcie grzechu ciężkiego. Wewnątrz kościoła pozostaje obowiązek używania maseczki.
  1. Zapraszamy na zajęcia dla najmłodszych dzieci, które nie chodzą jeszcze do przedszkola. Zajęcia odbędą się w naszej salce parafialnej się we wtorek o godz. 16.00 i potrwają ok. 1 godziny. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie udziału u p. Katarzyny Wesoły lub u p. Pauliny Pacholak.
  1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po mszy św. Prośby i podziękowania do Matki Bożej wrzucamy do koszyczka w kruchcie kościoła.
  1. Msza św na zakończenie roku szkolnego będzie odprawiona w piątek godz.9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Wszystkich seniorów, osoby chore i starsze zapraszamy na Dzień Chorych w naszej Parafii. Rozpoczniemy go w sobotę mszą św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 10.00, a po niej wspólna kawa i biesiada przy stole.
  1. Na Apel Jasnogórski zapraszamy w sobotę na godz. 21.00.
  1. Za tydzień, w ostatnią niedzielę czerwca, dodatkowa msza św. dla uczniów szkoły podstawowej i młodszych dzieci, odprawiona będzie o godz. 14.00.
  1. Wszystkich chętnych zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Rokitna. Wyjazd w niedzielę 4 lipca po południu, powrót późnym wieczorem. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy u p. Jolanty Syk z Daleszynka. Decyduje kolejność zgłoszeń. W programie będzie msza św. w Sanktuarium.
  1. Zmarła nasza Parafianka z Lubosza: + Cecylia Kowalka l.91. Wieczny odpoczynek …