ogłoszenia parafialne 12.03.2023 – parafia Mościejewo

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2023

MOŚCIEJEWO

1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. W naszej wspólnocie parafialnej witamy o. Szczepana Hebdę, który poprowadzi wielkopostne rekolekcje dla parafii oraz luboskiej szkoły.

2. Dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu oraz za przygotowanie  kościoła do świętowania niedzieli.

3. Msze św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Codziennie o 16.30 różaniec święty w intencji naszej parafii.

W mościejewskiej parafii trwa również Nawiedzenie Jasnogórskiego Obrazu w rodzinach. Można jeszcze zgłaszać chęć przyjęcia obrazu.

4. W poniedziałek 10. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie za papieża.

5. W piątek nie będzie nabożeństwa Drogi krzyżowej o godz. 16.00, a także Mszy św. o 16.30.

Natomiast o 20.30 rozpoczęcie Drogi krzyżowej, która wyruszy spod kościoła. Zapraszam wszystkich parafian, szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Strażaków proszę o zapewnienie bezpieczeństwa na trasie. Zabieramy ze sobą znicze.

6. Siostry Urszulanki zapraszają na urszulańską trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK). Urszulańska EDK rozpocznie się w piątek, 24.03.2023 r. o godz. 18:30 Mszą Świętą  w kaplicy Sióstr Urszulanek w Lipnicy. W tym roku proponowane są dwie trasy: dłuższa (40km), której patronuje św. Urszula Ledóchowska oraz krótsza (20 km), której patronką jest św. Aniela Merici. Zapisy odbywają się przez oficjalną stronę EDK: www.edk.org.pl. Więcej informacji: www.sankturium-pniewy.pl

7. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy ofiary na Daninę Diecezjalną. Jeśli do kogoś nie dostarczono kopert, zostały one wyłożone w kruchcie kościoła.