ogłoszenia parafialne 12.03.2023

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2023

LUBOSZ

 

1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. W naszej wspólnocie parafialnej witamy o. Szczepana Hebdę, który poprowadzi wielkopostne rekolekcje dla parafii oraz luboskiej szkoły.

2. Dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu, a  mieszkańcom Daleszynka za przygotowanie  kościoła do świętowania niedzieli.

3. Msze św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Codziennie o 17.30 różaniec święty w intencji naszej parafii. Proszę wspólnotę Żywego Różańca o jego prowadzenie.

4. W poniedziałek na rekolekcje zapraszam szczególnie rodziców młodzieży z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz szkół  ponadpodstawowych. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców z rekolekcjonistą.

5. W poniedziałek 10. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie za papieża.

6. W piątek Droga krzyżowa dla dzieci o 16.30, a po Mszy św. dla pozostałych. O przygotowanie rozważań na Drogę krzyżową proszę Grupę Lektorską.

7. Siostry Urszulanki zapraszają na urszulańską trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK). Urszulańska EDK rozpocznie się w piątek, 24.03.2023 r. o godz. 18:30 Mszą Świętą  w kaplicy Sióstr Urszulanek w Lipnicy. W tym roku proponowane są dwie trasy: dłuższa (40km), której patronuje św. Urszula Ledóchowska oraz krótsza (20 km), której patronką jest św. Aniela Merici. Zapisy odbywają się przez oficjalną stronę EDK: www.edk.org.pl. Więcej informacji: www.sankturium-pniewy.pl

8. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy ofiary na Daninę Diecezjalną. Jeśli do kogoś nie dostarczono kopert, zostały one wyłożone w kruchcie kościoła. Na bocznym ołtarzu została wystawiona skarbona na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Do nabycia przed kościołem: Przewodnik Katolicki.