ogłoszenia parafialne 19.03.2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023

LUBOSZ

1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu. Dziękuję za liczny udział i wspólną modlitwę w naszych wielkopostnych rekolekcjach.

2. Dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu, a  mieszkańcom Daleszynka za przygotowanie  kościoła do świętowania niedzieli.

3. W poniedziałek (przeniesiona z 19.03) Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Z tego powodu Msza św. będzie wieczorem o godz. 18.00.

4. W piątek Droga krzyżowa dla dzieci o 16.30, a po Mszy św. dla pozostałych. O przygotowanie rozważań na Drogę krzyżową proszę rodziców dzieci I komunijnych.

5. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 8.00. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

6. Siostry Urszulanki zapraszają na urszulańską trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK). Urszulańska EDK rozpocznie się w piątek, 24.03.2023 r. o godz. 18:30 Mszą Świętą  w kaplicy Sióstr Urszulanek w Lipnicy. Więcej informacji: www.sankturium-pniewy.pl

7. W sobotę 25.03.2023 r. o godz. 21.00 Wieczorna Droga Krzyżowa na trasie Lubosz-Leśniczówka-Augustowo-Lubosz. Początek przed kościołem, koniec na parafialnym cmentarzu. Proszę zabrać ze sobą znicze lub latarki. Szczegóły, a także zgłoszenie chętnych do czytania rozważań u p. Hanny Pawlak.

8. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy ofiary na Daninę Diecezjalną. Jeśli do kogoś nie dostarczono kopert, zostały one wyłożone w kruchcie kościoła. Na bocznym ołtarzu została wystawiona skarbona na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Do nabycia przed kościołem: Przewodnik Katolicki.