ogłoszenia parafialne 28.04.2024 – parafia Mościejewo

5 NIEDZIELA WIELKANOCY

28.04.2024

MOŚCIEJEWO

1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie niedzielnego spotkania „Łączy nas dobro” oraz tym, którzy w różnych wymiarach przygotowali wtorkową uroczystość bierzmowania. Mieszkańcom dziękuję za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli.

Przed kościołem zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

2. We wtorek Msza św. o godz. 8.00 w intencji Społeczności Luboskiej Szkoły.

3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie w  kościele o godz. 18.00, w niedzielę i piątek kwadrans przed Mszą św. W Niemierzewie pod figurą również o godz. 18.00

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

– w poniedziałek: święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

– w czwartek: św. Atanazego

w piątek: uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę. Okazja do spowiedzi św. I piątkowej przed Mszą św.

– w sobotę: św. Floriana. Pamiętajmy o modlitwie za naszych strażaków.

5. W I sobotę miesiąca zapraszam na uroczyste nabożeństwo majowe do kościoła o godz. 20.30, które zakończymy Apelem Jasnogórskim. Do  modlitwy zapraszam szczególnie Wspólnotę Żywego Różańca.

6. W zakrystii do odbioru miesięcznik Różaniec na miesiąc maj.