ogłoszenia parafialne 28.04.2024r

5 NIEDZIELA WIELKANOCY

28.04.2024

1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie niedzielnego spotkania „Łączy nas dobro” oraz tym, którzy w różnych wymiarach przygotowali wtorkową uroczystość bierzmowania. Mieszkańcom Lubosza dziękuję za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli.

Przed kościołem zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

2. W ubiegłą niedzielę w ramach składki remontowo-inwestycyjnej zebraliśmy kwotę 2127,50 zł. Bóg zapłać.

3. Msza św. w poniedziałek o godz. 18.00.

4. We wtorek Msza św. o godz. 8.00 w intencji Społeczności Luboskiej Szkoły.

5. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Msza św. wieczorem o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo majowe, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, którą zakończymy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. W zawiązku z tym nie będzie adoracji w czwartek.

Nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszach św. W środę zmieniamy również tajemnice różańcowe we Wspólnocie Żywego Różańca.

6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

– w poniedziałek: święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

– w czwartek: św. Atanazego

w piątek: uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę.  Okazja do spowiedzi św. I piątkowej przed Mszą św.

– w sobotę: św. Floriana. Pamiętajmy o modlitwie za naszych strażaków.

7. Odwiedziny chorych w przyszłym tygodniu.

8. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 różaniec (proszę o poprowadzenie III różę ŻR), o godz. 8.00 Msza św., po Mszy św. 15 minut rozważania na temat tajemnicy różańcowej.

9. Przed kościołem do nabycia: Przewodnik katolicki z dodatkiem modlitewnym. W zakrystii do odbioru miesięcznik Różaniec na miesiąc maj.