Pielgrzymka do Rokitna – 04.07.2021 r.

Po raz kolejny ruszyło Nawiedzenie Matki Bożej w Kopi Jasnogórskiego Obrazu w naszej diecezji. Poznaliśmy niedawno nowe terminy jej odwiedzin w naszej Parafii. To zmobilizowało nas do tego, by przed cudownym Jej wizerunkiem prosić o jak najlepsze owoce tego wydarzenia. Pozbieraliśmy się do autokaru praktycznie ze wszystkich wiosek, by w niedzielne popołudnie uczestniczyć najpierw w Eucharystii przed obrazem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Jak uczy zwyczaj pierwszych chrześcijan, po mszy spotkaliśmy się przy kawie i bardzo dobrym placku na wspólnych pogaduchach. To było bardzo nam wszystkim potrzebne.

Potem czekał nas jeszcze spacer różańcowy po pobliskim ogrodzie. Ks. Jarosław poprowadził rozważania poszczególnych tajemnic, nawiązując w nich do sytuacji związanych z Sanktuarium w Rokitnie. Piękna pogoda sprzyjała tym zamyśleniom. Na koniec była już tylko kolacja nad jeziorem, ale te widoki nich pozostaną tylko dla uczestników pielgrzymki … To było Boże, niedzielne popołudnie. I wieczór …