Pielgrzymka do Rokitna – 15.09.2019 r.

Pielgrzymka do Rokitna – 15.09.2019 r.

          Szybko uzbieraliśmy chętnych na tę niedzielną pielgrzymkę. Zebraliśmy się do autokaru i rozpoczęliśmy nasz pobyt u Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie od Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zaraz po niej była msza św. i błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II, które indywidualnie uczciliśmy. Po Eucharystii poszliśmy na kawę i domowe ciasto, które przywieźliśmy ze sobą. No i te rozmowy przy stolikach, które ciągle nie mają końca…

Piękne słoneczne popołudnie sprzyjało drodze krzyżowej, którą odprawiliśmy przy stacjach rozsianych na rokitniańskiej Kalwarii. Towarzyszyły jej rozważania które poprowadził ks. Jarosław.

Droga krzyżowa trwała długo i skończyła się już po zmroku, a my zadowoleni wróciliśmy do domu. Jeszcze po drodze dziękowaliśmy wszystkim, którzy tę pielgrzymkę zorganizowali. Oby więcej takich wspólnie spędzonych chwil!