Pielgrzymka do Wilna 08-12.08.2018 r.

             Od wielu miesięcy trwały przygotowania do naszej pielgrzymki, abyśmy mogli dobrze przeżyć te dni odpoczynku i duchowej odnowy. Pierwszym miejscem, które nawiedziliśmy była Studzieniczna. Sanktuarium w Studzienicznej to cicha obecność Boga w przepięknym krajobrazie połączona z obecnością Matki  Bożej w Studzieniczańskim Obrazie.

             Kolejne nasze pielgrzymie kroki stawialiśmy już w czasie zwiedzania najważniejszych miejsc Wilna:

             Wydawało się, że tak wiele zobaczyliśmy, a okazało się dzięki Pani Przewodnik, że przed nami ciągle nowe przeżycia. Stolica Litwy odkrywała dalsze swe uroki:

             Na naszej trasie nie mogło zabraknąć pięknych Troków z uroczym książęcym zamkiem i odnowioną Bazyliką Matki Bożej:

             Już na polskiej ziemi wzięliśmy udział w 50-leciu koronacji obrazu Matki Bożej Jedności Chrześcijan w Sanktuarium w Świętej Lipce. Mszy przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił Prymas Polski Ks. Abp Wojciech Polak. Na zakończenie uroczystości mieliśmy okazję posłuchać słynnych tamtejszych organów w czasie jubileuszowego koncertu:

             Nawiedziliśmy też Sanktuarium Matki Kościoła w Gietrzwałdzie, gdzie ponad 140 lat temu miały miejsce Objawienia Matki Bożej:

             To tylko fotograficzne streszczenie pielgrzymiego szlaku. Te najważniejsze przeżycia pozostają w sercach i wydają swoje owoce. Na koniec dodamy tylko jedno: Było nam tam dobrze …