Uroczystość św. Floriana – Patrona strażaków – 04.05.2019 r.

   Ten dzień dla nas strażaków jest zawsze dniem szczególnym. Za wstawiennictwem naszego Patrona – św. Floriana, dziękujemy każdego roku za szczęśliwą służbę i prosimy o błogosławieństwo Boże na kolejne miesiące pracy. W tym roku zgromadziły się na uroczystej mszy św. wszystkie pokolenia druhów wraz z rodzinami. Mszy św. przewodniczył ks. Jarosław, który zachęcił w swoim słowie do pogłębiania współpracy na polu wychowawczym, zwłaszcza najmłodszego pokolenia z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Oczywiście oprawa Eucharystii była całkowicie w duchu strażackim:

Po Liturgii odbyliśmy uroczysty przemarsz na miejsce dalszego naszego kulinarno-zabawowego spotkania:

Ten porządek jest zawsze odbiciem wewnętrznej dyscypliny każdego i każdej z nas. Zaraz po zaspokojeniu apetytu rozpoczęły się strażackie konkursy i zabawy, które nigdy się nie nudzą ani dzieciom, ani dorosłym…

I tak razem do późnego wieczora… . Starsi i młodsi … aby przekazywać dalej ogień zapału do strażackiej służby…