Letnie półkolonie dla dzieci 25 – 29.07.2016 r.

 

„KOLOROWE LATO Z CARITAS” – PÓŁKOLONIE

   W dniach 25 – 29 lipca  już po raz jedenasty odbyły się w naszej parafii półkolonie dla dzieci zorganizowane przez PZ Caritas. W poniedziałek punktualnie na  godz. 9.00 stawiliśmy się w komplecie (44 osoby) w salce parafialnej. Wszyscy w doskonałych humorach  ciekawi nowych miejsc, zadań i ludzi. Po krótkim powitaniu przypomnieliśmy sobie Regulamin półkolonisty i zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zabawy.  Po wspólnej modlitwie w kościele z błogosławieństwem udzielonym przez  ks. Jarka wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę  autokarową do Deli Parku. Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji: Mini Zoo, park miniatur, prehistoryczne zwierzęta, podniebna Eko-wioska i kolorowy plac zabaw.  Trochę zmęczeni wysoką temperaturą ale w dobrych nastrojach  o godz. 16.00 wróciliśmy do Lubosza.

   Wiele radości sprawił nam pobyt w Krainie Zabawy  Bogilu. Choć większość z nas była tam kolejny raz, bawiliśmy się wyśmienicie.  Zewnętrzny plac zabaw, baseny z kolorowymi kulkami, zjeżdżalnie, trampoliny, gokarty… to tylko niektóre z atrakcji, które zachęcały nas do aktywności.  W Bogilu każdy – duży i mały – znalazł coś dla siebie.

« 1 z 2 »

   W środę udaliśmy się do Wir k. Poznania, gdzie zostaliśmy bardzo mile przyjęci  w Ogródku ekologicznym Gładysiaków. Podczas zajęć zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat  ziół, krzewów i roślin występujących w Biblii, zbieraliśmy owoce i dowiedzieliśmy się na czym polega ekologiczna uprawa roślin. Uczestniczyliśmy też w warsztatach biblijnych „Dzieciństwo Pana Jezusa” podczas których mieliśmy możliwość m. in. oglądać pamiątki przywiezione z Ziemi Świętej. W ogrodzie był czas na odpoczynek i zabawę. Nie zabrakło też degustacji owoców i ciasteczek św. Anny. W drodze do domu zatrzymaliśmy się w Mc Donald’s na pysznych lodach.

   Czas płynie nieubłaganie. To już przedostatni  dzień półkolonii. Jak zwykle spotkaliśmy się przy kościele o godz. 9.00, aby po powitaniu i wspólnej modlitwie, zaopatrzeni w drugie śniadanie wyruszyć w kolejną podróż. Tym razem pojechaliśmy do Poznania. Nasza przygoda rozpoczęła się w Muzeum Archidiecezjalnym na Ostrowie Tumskim. Tam zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza bawiła się w detektywów biorąc udział w warsztatach „Na tropie Mieszka I”.  Grupa druga odkrywała historię poznańskiej wyspy  i tworzyła makietę Ostrowa Tumskiego uczestnicząc w warsztatach „Spacer po wyspie”. Największe wrażenie wywarł na nas miecz którym św. Piotr odciął ucho Malchosa. Po obiedzie poszliśmy do Multikina 51 na film pt. „Szajbus i pingwiny”. Do domów wróciliśmy około godz. 19.00.  To był długi i pełen wrażeń dzień.

   W piątek pogoda sprawiła nam małego psikusa. Od rana padało, a w planie… mieliśmy podchody. Nasi opiekunowie od razu przystąpili do wdrażania w życie planu „B”.  Dzięki uprzejmości p. Andrzeja Ozorowskiego, który udostępnił nam salę wzięliśmy udział w Mini olimpiadzie uśmiechu. Cztery grupy pod wodzą najstarszych uczestników zabawy: Wiktorii, Kacpra, Gabrysi  i Romana przystąpiły do ostrej rywalizacji. Ostatecznie najlepszą okazała się załoga Kacpra.  Po obiedzie nieuchronnie zbliżał się czas pożegnania. Ostatnie konkurencje, rozmowy, podziękowania. Szczególnie gorąco żegnaliśmy w tym roku Wiktorię i Kacpra –  dla których były to już ostatnie półkolonie. Na pamiątkę otrzymali kubki. Mamy nadzieję, że kiedyś przy herbatce wspomną czas parafialnych półkolonii.  Na koniec wszyscy otrzymaliśmy drobne upominki i rozeszliśmy się do domów. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne półkolonie… już  za rok!