Msza św z okazji 70-lecia Koła Łowieckiego „Czajka” – 4.06.2016 r.

Msza  św. z okazji 70-lecia Koła Łowieckiego „Czajka”

 

            Nie codziennie zdarza się, by nasza świątynia wypełniła się Parafianami i gośćmi wystrojonymi w galowe mundury. Tym razem okazją stał się nie tylko  jubileusz Koła Łowieckiego „Czajka” ale też i uroczyste poświęcenie nowego sztandaru. Na uroczystości, której przewodniczył ks. Jarosław, oprócz członków Koła zgromadziły się także przedstawiciele władz środowiska łowieckiego oraz zaprzyjaźnione poczty sztandarowe. Z zachowaniem stosownego rytuału dokonano w czasie mszy św. poświęcenia sztandaru oraz jego uroczystej prezentacji. W homilii, którą wygłosił ks. kan. Roman Janecki – proboszcz w Niepruszewie, duszpasterz środowiska myśliwskiego, mogliśmy usłyszeć o szacunku do świata przyrody, stworzonego przez Boga oraz o zachowaniu harmonii w świecie uczynionym ręką Stwórcy. Modliliśmy się wspólnie, by częste obcowanie z pięknem przyrody, które jak kobieta – najpierw zachwyca, później pociąga, aż wreszcie wydaje owoce, dawało wszystkim myśliwym możliwość zbliżenia się do Boga, który jest źródłem piękna. Ta podniosła uroczystość raz jeszcze pokazała nam, że cisza lasu jest zawsze okazją do kontemplacji tego, co trudno jest ubrać w słowa.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta