„Różaniec do Granic” – 07.10.2017 r.

„Różaniec do Granic” to propozycja wspólnej modlitwy, przeżywanej w dniu 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, które w tym roku przypadło w pierwszą sobotę miesiąca. Jest to miesiąc, w którym Kościół kończy obchody stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Modlitwa ta była odmawiana wzdłuż polskiej granicy, otaczając modlitewnym łańcuchem naszą Ojczyznę od północy i południa, od wschodu i zachodu. Wiele osób udało się więc na granice, by tam zjednoczyć się na modlitwie, inni łączyli się duchowo, odmawiali różaniec w swoich kościołach parafialnych lub w swoich domach. Do tych pierwszych dołączyliśmy także i my, reprezentując całą naszą Parafię i włączając się do wspólnego rozważania różańcowych tajemnic. Pojechaliśmy do Kostrzyna nad Odrą, do jednego z kościołów stacyjnych, a później dołączyliśmy do okalającego Polskę łańcucha modlących się osób.

Po zakończonej modlitwie wróciliśmy szczęśliwie do domu. Jedno jest pewne: atmosfera tylu modlących się ludzi w jednym miejscu i jednym czasie, świadomość, że wzdłuż całej granicy naszej Ojczyzny zgromadzili się ludzie proszący Boga w jednej intencji, pozostawiła w nas ślad głęboki i trwały. Pewnie jeszcze częściej spróbujemy teraz  sięgać po nasz różaniec…