Szkolne rekolekcje adwentowe 2-4.12.2019 r.

W czasie naszych rekolekcji zajęcia w szkole odbywały się pod hasłem „ Tradycje są ważne.”  W ramach zajęć  przygotowywaliśmy lampiony i kalendarze adwentowe , piekliśmy pierniki, rozwiązywaliśmy adwentowe zagadki, poznawaliśmy adwentowe i bożonarodzeniowe tradycje w innych częściach świata. Uczniowie z klas IV – VI uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez członkinie CIS w Pniewach, podczas których własnoręcznie przygotowali upominki dla seniorów. Klasy VII i VIII wzięły udział w projekcie „Nie zmarnuj swojego życia z udziałem raperów Bęsia i Dj Yonasa, tworzących zespół RYMCERZE.  Podczas rekolekcji odwiedziły nas też Panie Michalina i Agnieszka, aby opowiedzieć o pięknej akcji Wigilijnych Aniołów i przekonać, że nie należy wstydzić się dobrych serc.

Nauki w kościele prowadził o.Paweł Kaczmarek, paulin, który na co dzień pracuje w afrykańskiej Częstochowie w RPA. W sposób niezwykle dynamiczny, ciekawy i wciągający przekazywał nam prawdy o Bogu, który pragnie naszego dobra.

Najważniejszym punktem naszych rekolekcji była msza św. która odprawił ks.Jarosław. To jedna z nielicznych okazji, gdy wszyscy razem możemy spotkać się nie tylko w szkole na nauce ale i w kościele na modlitwie. W czasie tej Eucharystii ks. proboszcz poświęcił medaliki dzieciom z klasy trzeciej, które przygotowują się do pierwszej swej spowiedzi i Komunii św. Oczywiście pomogliśmy naszym młodszym kolegom i koleżankom w nałożeniu i zapięciu medalików.

Na zakończenie rekolekcji odbył się XVII Konkurs Piosenki Religijnej. Rekolekcje adwentowe z pewnością pomogą nam lepiej przygotować się do nadchodzących świąt. Adwent to nie tylko czas zakupów i sprzątania, ale przede wszystkim okres modlitwy i radosnego oczekiwania. Czym będzie świętowanie uroczystości Bożego Narodzenia jeśli w naszych sercach nie narodzi się Jezus?